• He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • The Touch of the Master's Hand

  • Death to 2020

    ★★★

  • Holidate

  • This Is Paris

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

    ½

  • Athlete A

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Do Not Split

    ★★★★½

  • Regret

    ★★★½

  • Danny's Girl

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Cheer

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Growth

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • The Irishman

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

  • Joker

    ★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Marriage Story

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • Otherhood

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Feeling Through

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★