ginsylee has logged 54 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Regret

Regret

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Growth

Growth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy Division

Joy Division

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Control

Control

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry