• Locked Down

    ★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Secret Of Dr. Grinberg

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Dummy

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Road to Roma

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Summer White

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Wander Darkly

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • El Secreto del Doctor Grinberg

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Guadalupe-Kings

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Powder

  • Bootleg Dad

  • Terminator: Dark Fate

  • Midday Cowboy

  • I'm No Longer Here

  • Cindy La Regia

  • Watchmen

    ★★★

  • Perdida

  • The Wolves

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½