• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Forgotten

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

  • Okja

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

  • 13th

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Room

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★½

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • Dark Shadows

    ★★★½

  • The Avengers

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • Thor

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Hannah Montana: The Movie

    ★★★★★