Sort by

Giouxsie has logged 181 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Merry Little Batman

Merry Little Batman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Go

Go

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Your Christmas or Mine 2

Your Christmas or Mine 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
War

War

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Enforcer

The Enforcer

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contract Killer

Contract Killer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Dracula

House of Dracula

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The First Slam Dunk

The First Slam Dunk

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
Edit this entry  
27
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry