• I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Blockers

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • It

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Girls Trip

    ★★★★★