Giudy has logged 59 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Edit this entry  
31
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Child and the Policeman

The Child and the Policeman

1989
×
★★
Edit this entry  
28
Dreaming on Desolation Island

Dreaming on Desolation Island

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speechless: The Polar Realm

Speechless: The Polar Realm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tail

The Tail

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Alchemist

The Last Alchemist

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hey There!

Hey There!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl

The Girl

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oleg

Oleg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encounters

Encounters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Om Dar-B-Dar

Om Dar-B-Dar

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grigris

Grigris

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inflatable Sex Doll of the Wastelands

Inflatable Sex Doll of the Wastelands

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Madame Bovary

Madame Bovary

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Thief Lord

The Thief Lord

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
City of Joy

City of Joy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Bloom

In Bloom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boys Are Back

The Boys Are Back

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Prince and the Pauper: The Movie

The Prince and the Pauper: The Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Inch'Allah

Inch'Allah

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★½
Edit this entry  
07
Big Miracle

Big Miracle

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Naledi: A Baby Elephant's Tale

Naledi: A Baby Elephant's Tale

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry