Sort by
  • Evil Dead Rise

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★½

  • Falling for Christmas

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Deep Water

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Housewives of the North Pole

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Christmas ...Again?!

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Yes Day

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Us Again

  • Moxie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • We Can Be Heroes

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Godmothered

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★