Sort by

giuliana has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
27
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★
Edit this entry  
27
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry