Sort by
  • Where do the old ignored gods go?

    ★★★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Trace

    ★★★★

  • Solace In Structure

    ★½

  • Dog Apartment

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Once War is Over

    ★★★

  • Salvation Has No Name

    ★★

  • The Adventures of Gigi the Law

    ★★★★

  • Fairytale

    ★★★

  • The Pink Jacket

    ★★½

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★½

  • Agnès Varda - Pier Paolo Pasolini - New York - 1967

  • The Record

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Godland

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Miracasas

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The House of Loss

    ★★★½

  • We Might As Well Be Dead

    ★★½

  • First Rain, Brise-Soleil

    ★★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • My Father's Damn Camera

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Uganda

    ★★★★

  • Gli amigos

  • INU-OH

    ★★★½

  • Ennio

    ★★★½

  • Il Buco

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Atlantide

    ★★★★½

  • From the Planet of the Humans

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Small Body

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Tale of King Crab

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Angel in the Wall

    ★★★½

  • Pozzis, Samarkand

    ★★★★½

  • Four Roads

    ★★½

  • Liborio

    ★★★½

  • Flee

    ★★★

  • Silence of the Tides

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Samp

    ★★½

  • Omelia Contadina

    ★★★

  • The Stonebreaker

    ★★

  • Under the Cold Stars

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Timo's Winter

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Ultras

    ★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★★