George has logged 12 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry