George has logged 293 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry