• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½