Greg has logged 15 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry