Sort by

glacierbaby has logged 146 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Verso

Verso

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Section 1

Section 1

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The People You're Paying to Be in Shorts

The People You're Paying to Be in Shorts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sounds Like You Guys Are Crushing It

Sounds Like You Guys Are Crushing It

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The YS Video

The YS Video

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
YS 2

YS 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The General Line

The General Line

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gas! -Or- It Became Necessary to Destroy the World in Order to Save It.

Gas! -Or- It Became Necessary to Destroy the World in Order to Save It.

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Barney Thomson

The Legend of Barney Thomson

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The House

The House

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Winter '64-'66

Winter '64-'66

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fangs

Fangs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry