Dhaara has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dancing Queen

Dancing Queen

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up Love Story

Step Up Love Story

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naked

Naked

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Against the Wild II: Survive the Serengeti

Against the Wild II: Survive the Serengeti

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Collective Invention

Collective Invention

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Divine Move

The Divine Move

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Master

Master

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Gold Digger

Miss Gold Digger

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fearless

Fearless

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Harmony

Harmony

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Fiction

Love Fiction

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry