• Psycho

  • Shylock

    ★★½

  • Big Brother

    ★½

  • Secret Zoo

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Pattas

    ★★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★

  • The Island of Giant Insects

    ½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★½

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★

  • Darbar

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • The Turning Point

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Thrissur Pooram

    ★★★

  • Prathi Poovankozhi

    ★★★

  • Driving Licence

    ★★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Mamangam

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Commando 3

    ★★½

  • Kettiyollaanu Ente Maalakha

    ★★★★

  • Jack & Daniel

    ★★★

  • Helen

    ★★★★★

  • Motichoor Chaknachoor

    ★★½

  • Action

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Android Kunjappan Version 5.25

    ★★★★

  • The Divine Move 2: The Wrathful

  • Bala

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Glace à l'eau

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Under World

  • Aakasha Ganga 2

    ½

  • Marianne

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • Kaithi

    ★★★½

  • Bigil

    ★★★★

  • Housefull 4

    ★★½

  • The Mandela Effect

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Edakkad Battalion 06

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Vikrithi

    ★★★½

  • Adhyarathri

    ★★★

  • War

    ★★½

  • Asuran

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★½

  • Manoharam

    ★★★½

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★½

  • Kaappaan

    ★★

  • The Zoya Factor

    ★★★½

  • Dream Girl

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Abominable

    ★★★½

  • Love Action Drama

    ★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Ittymaani: Made In China

  • Brother's Day

    ★½

  • Chhichhore

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★