• Evaru

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Comali

    ★★½

  • The Mummy: Rebirth

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Kalki

    ★★★

  • Nerkonda Paarvai

    ★★★½

  • Ambili

    ★★★½

  • Margamkali

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★½

  • Thanneer Mathan Dhinangal

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★★½

  • Dear Comrade

    ★★

  • Red Shoes And The Seven Dwarfs

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★½

  • The Island of Giant Insects

  • The Wretched

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Sathyam Paranja Viswasikkuvo ?

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Pathinettam Padi

    ★★★★

  • Oh! Baby

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Kakshi: Amminippilla

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • And The Oscar Goes To...

    ★★★★

  • Agent Sai Srinivasa Athreya

    ★★★★½

  • Escape Plan: The Extractors

    ½

  • Kabir Singh

    ★★½

  • Unda

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Playmobil: The Movie

    ★★

  • Virus

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Thamasha

    ★★★★

  • Children's Park

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • NGK

  • Devi 2

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Article 15

    ★★★½

  • Rim of the World

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★½

  • Ishq

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • 100

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • A Dog's Journey

    ★★★★★

  • Uyare

    ★★★★½

  • Oru Yamandan Premakadha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Kingdom

    ★★★★

  • Madura Raja

    ★★★

  • Athiran

    ★★½

  • Persona

    ★★½

  • The Silence

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Why the Hell are You Here, Teacher!?

    ★★★

  • Spring

    ★★½

  • Natpe Thunai

    ★★★½