• Rhubarb

  • Walkaway Joe

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • BNA

    ★★★½

  • Kakushigoto

    ★★★½

  • The Postcard Killings

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Masameer: The Movie

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Memorable

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Good Posture

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • 27th of Shaban

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Rat

    ★★½

  • Curtain

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Mirage

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Black Water

    ★★