Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
17
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
17
Mirage

Mirage

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Split Second

Split Second

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Water

Black Water

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
BNA

BNA

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
06
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry