glassisclear has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
17
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
17
Mirage

Mirage

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Split Second

Split Second

1953
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Water

Black Water

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
BNA

BNA

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
06
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Terror in Resonance

Terror in Resonance

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Walkaway Joe

Walkaway Joe

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Baccano!

Baccano!

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry