• Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Yeh Kaali Kaali Aankhein

  • Phenomenology of Image

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • '83

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Anonymously Yours

    ★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • VOIR

    ★★★½

  • Bob Biswas

    ★★½

  • Catharsis

  • Antim: The Final Truth

  • Satyameva Jayate 2

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Teen Adhyay

    ★★½

  • Boomba Ride

    ★★★½

  • Dhamaka

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Sooryavanshi

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Shoebox

    ★★★½

  • To Caterpillar, From Butterfly

    ★★★★

  • Time Passed More Slowly By The Sea

    ★★★

  • Nitty-Gritty Punjab Police

    ★★★½

  • Repulsive

    ★★★½

  • Cheepatakadumpa

    ★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Doctor

    ★★★½

  • Aahar

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Coming Together

  • Since Forever

    ★★★½

  • Mahalle's School - Family Going Live

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

  • Yuni

    ★★★★

  • Bhai

    ★★★

  • Golden Jubilee

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Miss Osaka

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • solitude

    ★★★½

  • Bell Bottom

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Miniaturist of Junagadh

    ★★★★½

  • Acceptance

    ★★★½

  • Echo

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Shershaah

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

  • Mimi

    ★★½

  • The Case

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

  • Toofaan

    ★★