Sort by

Glen has logged 312 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
U2: iNNOCENCE + eXPERIENCE Live in Paris

U2: iNNOCENCE + eXPERIENCE Live in Paris

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something, Anything

Something, Anything

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The River

The River

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bamako

Bamako

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atanarjuat: The Fast Runner

Atanarjuat: The Fast Runner

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry