Sort by

Shayden has logged 120 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★½
Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
A Place at the Table

A Place at the Table

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★
Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry