Sort by
  • The Kill Room

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Gasoline Rainbow

    ★★★

  • Green Border

    ★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★½

  • Hit Man

    ★★★★

  • Coup de Chance

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Hesitation Wound

    ★★★½

  • Making Of

    ★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • The Beast

    ★★★★½

  • The Featherweight

  • Maestro

    ★★½

  • The Palace

  • Aggro Dr1ft

    ★★★

  • Árni

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Frank Capra: Mr. America

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • The Year of the Egg

  • God Is a Woman

    ★★★

  • Ferrari

    ★★★★½

  • DogMan

    ★★

  • firedream

  • Raid On The Lethal Zone

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Sympathy for the Devil

    ½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Full Circle

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • The Out-Laws

    ★★

  • Wham!

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • All Up in the Biz

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ★½

  • The Saint of Second Chances

    ★★½

  • The Lesson

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • About My Father

    ★★

  • Kidnapped

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Apes Together Strong

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • About Dry Grasses

    ★★★★★

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Anselm

    ★★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★½

  • Queenmaker: The Making of an It Girl

    ★★★

  • Have You Got It Yet? The Story of Syd Barrett and Pink Floyd

    ★★★★

  • White Men Can't Jump

    ½

  • Big George Foreman

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★

  • Surrounded

    ★★

  • Renfield

  • Reggie

    ★★★★

  • Joy Ride

    ★★½

  • Being Mary Tyler Moore

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • Story Ave

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Umberto Eco: A Library of the World

    ★★★★

  • Van der Graaf Generator - The Bath Forum Concert

    ★★★★