Sort by
  • Barbie

    ★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★½

  • Passages

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Amsterdam

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • The Green Perfume

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★

  • Four Roads

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • The Vault

    ★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The Hand

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The High Note

    ★★

  • Normal People

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King

    ★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★

  • The Courier

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • The New Pope

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • The Good Liar

    ★★½