• The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Greatest Events of World War II in Colour

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • The Edge of Democracy

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • In the Absence

  • ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ½

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • A Sister

  • Venom

    ★★½