Sort by
  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

  • The Woman King

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Papai é Pop

  • Hustle

    ★★★½

  • Armageddon Time

  • Águas Selvagens

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Through My Window

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★★½

  • Fortaleza Hotel

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Operation Mincemeat

  • Red Notice

  • A Shot in the Fog

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Desvirtude

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Murina

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hive

    ★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

  • Land

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • August Sky

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Eduardo and Monica

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Shine Your Eyes

    ★★★½

  • Sergio

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½