Gregory has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Keep 'Em Flying

Keep 'Em Flying

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Facts of Life

The Facts of Life

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Road to Utopia

Road to Utopia

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry