Matthew has logged 68 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creatures of the Deep

Creatures of the Deep

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry