Gnostikos has logged 254 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Alien Reptilian Legacy

Alien Reptilian Legacy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mark of the Witch

Mark of the Witch

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mirage Men

Mirage Men

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Caprice

Caprice

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hell Target

Hell Target

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gladio

Gladio

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Pulse

Pulse

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry