Gnostikos has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Like Rabid Dogs

Like Rabid Dogs

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Incognito

Incognito

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amour Fou

Amour Fou

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Surveillance Camera Man

Surveillance Camera Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thomas Sankara: The Upright Man

Thomas Sankara: The Upright Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry