Sort by

James has logged 24 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scum

Scum

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glorious

Glorious

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night of the Sharks

The Night of the Sharks

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carter

Carter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pray for Death

Pray for Death

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Velvet Queen

The Velvet Queen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry