Erin has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Penelope

Penelope

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry