Sort by

Erin has logged 116 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sesame Street: Elmo Saves Christmas

Sesame Street: Elmo Saves Christmas

1997
×
Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Edit this entry