• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Work It

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★

  • Stargirl

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Cuties

    ★★½

  • The Turning

  • Miss Americana

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Marighella

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Fiona Has Wings

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★