Sort by

tina has logged 174 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pearl Jam Twenty

Pearl Jam Twenty

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Free Samples

Free Samples

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★
Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
½
Edit this entry