Sort by

tina has logged 28 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Deep Blue Dream

Deep Blue Dream

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry