• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Black Friday

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • 438 Days

    ★★★½

  • Daniel

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Then Came You

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★