Sort by

Stephen has logged 247 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
One Deadly Weekend in America

One Deadly Weekend in America

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Itself

Fear Itself

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Recipe for a Perfect Christmas

Recipe for a Perfect Christmas

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chorabali

Chorabali

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dad for Christmas

A Dad for Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
B&B

B&B

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry