RSS feed for Alan

Alan has logged 18 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
25
Made of Air

Made of Air

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Edit this entry  
24
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★½
Edit this entry  
20
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Kandahar

Kandahar

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jia Zhangke, A Guy from Fenyang

Jia Zhangke, A Guy from Fenyang

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Grin Without a Cat

A Grin Without a Cat

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry