Sort by

Charles has logged 36 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Them!

Them!

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
Read the review Edit this entry  
01
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry