• Hellraiser

    Hellraiser

    ★★

    It was ok.

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★½

    It was good till the fight scene at the end. Now that part was just plain dum. 😂

  • 47 Meters Down

    47 Meters Down

    ★★★

    Wow. Crazy movie. Worth watching..

  • Shocker

    Shocker

    ★★

    Watched it with Logan. Ok movie.

  • Gamera vs. Viras

    Gamera vs. Viras

    ½

    Watching these in order. The 4th Gamera movie had a lot of scenes from the last 3 movies and 2 bratty kids. Like Godzilla movies the ones with kids or baby Godzillas are not very good. Just saying....

  • Gamera vs. Gyaos

    Gamera vs. Gyaos

    ★★

    I keep falling asleep on this one. Finally finished it all the way through on the 3rd time watching it. Not bad.

  • King Kong

    King Kong

    ★★½

    Watched it on the big screen with Logan.
    Good classic movie.

  • Gamera vs. Barugon

    Gamera vs. Barugon

    ★★½

    Not a bad movie. I enjoyed it.

  • Gamera

    Gamera

    ★★½

    Not bad.

  • Gargoyles

    Gargoyles

    ★½

    Been better if the gargoyles didn't talk. But a fun classic.

  • Legend of Avatar Country: A Metal Odyssey

    Legend of Avatar Country: A Metal Odyssey

    ★★★★

    Best band in a long time. 🤘

  • The Dead Don't Die

    The Dead Don't Die

    Like most Zombie movies. Dumb.