godzillafan has written 29 reviews for films rated ★★½ .

  • Ghost Town

    Ghost Town

    ★★½

    A decent classic movie. First time watching.

  • The Hills Have Eyes 2

    The Hills Have Eyes 2

    ★★½

    Not as good as the first one. Crazy shit though. 😲

  • The Abominable Snowman

    The Abominable Snowman

    ★★½

    First time watching. A good classic.

  • Summer School

    Summer School

    ★★½

    Another classic back in my day. Watch it every time it's on tv.

  • Don Jon

    Don Jon

    ★★½

    Worth watching once.

  • Batman vs. Two-Face

    Batman vs. Two-Face

    ★★½

    The original Batman and Robin. Kool stuff.

  • The Hunt

    The Hunt

    ★★½

    It was good till the fight scene at the end. Now that part was just plain dum. 😂

  • King Kong

    King Kong

    ★★½

    Watched it on the big screen with Logan.
    Good classic movie.

  • Gamera vs. Barugon

    Gamera vs. Barugon

    ★★½

    Not a bad movie. I enjoyed it.

  • Gamera

    Gamera

    ★★½

    Not bad.

  • Donnie Darko

    Donnie Darko

    ★★½

    Weird. Hum. Crazy ass movie. I guess I liked it. Makes me weird. 🤔😁😜🤪😂😂

  • Gorgo

    Gorgo

    ★★½

    One of the better Monster movies. I enjoyed it even know i only gave it 2 half stars.