Aakansha has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★
Edit this entry  
12
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry