Sort by

gogofugu has logged 321 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

The Wonderful World of Disney: Magical Holiday Celebration

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mister Magoo's Christmas Carol

Mister Magoo's Christmas Carol

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Snow Queen

The Snow Queen

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarek & Heather: The Big I Do

Tarek & Heather: The Big I Do

×
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
Read the review Edit this entry  
04
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
Edit this entry  
03
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dim Sum: A Little Bit of Heart

Dim Sum: A Little Bit of Heart

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Raven

The Raven

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry