Sort by

madison has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry