Sort by

madison has logged 36 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★½
Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry