• Sunny

    ★★★

  • Kaanekkaane

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • #Home

    ★★★½

  • Kuruthi

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Malik

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Cinema Bandi

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Nayattu

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Joji

    ★★★★

  • Irul

    ★★

  • Aarkkariyam

    ★★★½

  • Kala

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Operation Java

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Vellam

  • WandaVision

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Master

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Call

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love

    ★★★

  • Halal Love Story

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • C U Soon

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½