Golden_God_01 has logged 224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
09
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silverado

Silverado

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry